O termowizji

Termowizja  to metoda diagnostyczna bazująca na  efekcie promieniowania cieplnego (w paśmie średniej  podczerwieni o długości fali od ok. 0,9 do 14 μm). Zdarzenie to jest charakterystyczne dla każdego ciała o temperaturze powyżej zera absolutnego, (powyżej -273,15° C). W rzeczywistości każdy przedmiot emituje promieniowanie proporcjonalnie do swojej temperatury, które przy pomocy specjalistycznych kamer można, zobaczyć oraz zapisać w postaci kolorowego obrazu cieplnego zwanego termogramem.

Termogram jest zdjęciem przedmiotu zapisanego w postaci kolorowej mapy gradientu temperatury (przykłady można obejrzeć w naszej galerii).

Termografia uważana obecnie za najatrakcyjniejszą metodę bezkontaktowego pomiaru temperatury, jest wykorzystywana w badaniach naukowych, medycznych, kryminalistyce, a także przy diagnostyce urządzeń mechanicznych, elektrycznych oraz  budynków.

Wykonujemy badania kamerą termowizyjną w Poznaniu w zakresie sprawdzania izolacji termicznej budynku. Poszukiwania nieszczelności i wycieków z instalacji wodnej.